پنجشنبه ، 10 مهر ، 1399
جستجوی خبر
اخبار
کد خبر: 32   |  دفعات بازدید : 5714   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام تبریک سال نو

05 فروردین, 1392
سال نو و فصل بهار با دگرگونی و خرمی طبیعت، آدمی را به عنوان اشرف مخلوقات به همگنی و هماهنگی با نظام آفرینش و حرکت در مسیر تحول و تکامل فرا می‌خواند و آیات الهی را در جای جای دفتر معرفت به درستی و زیبایی می‌نشاند تا فطرت و دانش‌پژوه و عقل و دین را توأمان در وجود انسان برانگیزاند، با چنین دست‌مایه‌ای است که با توکل به خداوند متعال امور دنیوی سامان و امر آخرت نیز به خیر پایان می‌یابد. بی‌گمان تمسک به معارف قران کریم و توسل به تعالیم اهل‌بیت(ع) و اقتدا به راهبردهای محوری مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) که در آغاز هر سال نقشه راه جامعه اسلامی را تبیین می‌نماید، نوید‌بخش نیل به آینده روشن و فردایی بهتر است.

جهاد اقتصادی، همت و کار مضاعف، حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی و عناوین راهبردی دیگر اصول راهنمای حرکت به سمت فتح قله‌های سرافرازی براساس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است. بنابراین به لطف حق همان‌گونه که تاکنون جامعه دانشگاهی با توجه به نقش ممتاز و متمایز خود در تحولات اجتماعی، پیشگام و پیشاهنگ بوده و با بصیرت لازم و تشخیص اولویت‌ها توانسته است رضایت مقام عظمای ولایت را جلب کند.

در سال 1392 نیز با تأسی به رهنمودهای معظم‌له ضمن انجام وظایف ذاتی خود و شتاب‌سنجی به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در ایفای مسئولیت اجتماعی به ویژه مشارکت فعال در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز به نحو شایسته عمل خواهد کرد.

در طلیعه بهار موفقیت اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی به ویژه در زمینه مسئولیت‌های خطیر علمی و پژوهشی در نظام آموزش عالی کشور و توفیقات روزافزون در ارائه خدمات شایسته و ماندگار به ملت حق‌شناس ایران و امت اسلامی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

دوباره معجزه آب و آفتاب و زمین شکوه جادوی رنگین‌کمان فروردین شکوفه و چمن و نور و رنگ و عطر و سرود سپاس و بوسه و لبخند و شادباش و درود دوباره چهره نوروز و شادمانی عید دوباره عشق و امید دوباره چشم و دل ما و چهره‌های بهار هفت‌سین نوروز و جشن سال نو، سرآغاز تجدید حیات طبیعت، پایان فصل سرما، شکفتن شکوفه‌ها، روییدن سبزه‌ها، شروع دوران فعالیت گسترده کشاورزی، در نتیجه هنگام کار و کوشش و تلاش برای تولید هرچه بهتر و هرچه بیشتر و بهتر زیستن است و این‌ها همه و همه پدیده‌هایی هستند که همه مردم این سرزمین اسلامی برای بهره‌مند گشتن از یک زندگی بهتر و سرشار از نشاط بدان توجه کامل داشته و دارند.

پیامبر اکرم(ص) در تحلیل "بازگشت به جانب حق" تکرار ساعت به ساعت (به مفهوم تغییر مداوم) دنیا را نوعی درهم تنیدگی مرگ و حیات تأویل فرموده است.

بنا به چنین اندرزی،تا سیاره زمین و گردش فصل‌ها باقی ست، طبیعت و نوزایی بهار نیز ادامه دارد و تا از نو شکفتنی هست، نوروز هم پایدار خواهد ماند، نوروز آیین مشترک همه ما ایرانیان، از کران تا کران این سرزمین، با فرهنگ‌های متفاوت و زبان‌های گوناگون از آذری و کرد و لر گرفته تا گیلکی و فارس و عرب همگان گرد این حلقه آیینی جمع شده‌اند.

همان‌گونه که تکرار رکعت‌های چندگانه نماز در طول شبانه روزی اهل ایمان را از خطا باز می‌دارد، بهار نیز نماز طبیعت در فاصله زمانی معینی است که می‌توان از نوروز آن به عنوان"قیام نمازگزاران عشق" یاد کرد و ما ایرانیان مؤمن و با دیانت پاس دار این آیین نوروزی بوده و هستیم و در حقیقت اهل قیام عشق در نماز طبیعت "خالق یکتا" هستیم.

نوروز در طبیعت همان مبارزه علنی رویش بهارانه علیه جمود زمستان است.پس هم نفس با همه هستی، هم دعا می‌شویم، و به امید سرآغاز سالی بهتر از گذشته، هم سو و هم‌دل و هم‌صدا زمزمه می‌کنیم: یا مقلب‌القلوب والابصار، یا مدبراللیل والنهار، یا محول الحول و الاحوال،حول حالنا الی احسن‌الحال.

پروردگارا! امید را از جوانان ما مگیر، امید آن داریم که در سایه الطاف الهی سال نو همراه با همه‌ی عزیزان دانش‌پژوه و مجموعه کادر دانشگاه به تأمین خواسته‌ها و نیازهای دانشجویان اعتقاد،اعتماد عمومی ، شور و شعور عدالت اجتماعی بیانجامد.
گروه : روابط عمومی  |  
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان