چهارشنبه ، 2 بهمن ، 1398
جستجوی خبر
اخبار
کد خبر: 915   |  دفعات بازدید : 3442   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

کارگروه دانشجویی نماز دانشگاه اقلید برگزار شد

02 دي, 1396
کارگروه دانشجویی نماز دانشگاه اقلید برگزار شدستاد اقامه نماز استان فارس
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در این جلسه که با حضور تعداد ۷ نفر از نمایندگان تمام اقشار دانشجویی در حضور آقای حسینی کارشناس امور فرهنگی دانشگاه برگزار گردید مقررگردید که یک تریبون آزاد در زمینه نماز برگزار گردد و دانشجویان علت نماز نخواندن و عدم حضور در نماز جماعت را بیان نمایند.

همچنین از آنجایی که برخی از دانشجویان نسبت به دانشجویان مذهبی دید منفی دارند و نماز خوان را با نسبت های ناروا و منفی خطاب می کنند و برقراری ارتباط دانشجویان با اقشار مذهبی به دلیل عدم پذیرش از سوی این افراد بسیار سخت شده و احساس شکاف فکری زیادی بین افراد نماز خوان و مذهبی با سایر افراد می شود، افراد متولی دعوت به برنامه های مذهبی و نماز باید کسانی باشند که بتوانند با همه به خوبی و دوستانه ارتباط برقرار کنند.
در این جلسه درخصوص دکوراسیون فضاهای مذهبی نیز بحث و تبادل نظر گردید و تاکید شد فضای نمازخانه باید مجذوب باشد و مسائل بهداشتی بیشتر مد نظر قرار گیرد. تعدادی از افراد به دلیل عدم رعیات این مسائل رغبت به حضور در نمازخانه را ندارند.
فضای مجازی محور دیگر این مباحث بود و حاضرین بر اطلاع رسانی از طریق این فضا تاکید کردند و افزودند: از طریق فضای مجازی تبلیغاتی در خصوص نماز به اطلاع دانشجویان رسانده شود و امام جماعت دانشگاه در خصوص جذب دانشجو به شرکت در نماز جماعت جلسه برگزار نماید.
لزوم تشویق فعالین عرصه نماز از مباحث دیگر مطرح شده در این کارگروه بود: در حال حاضر افرادی که مرتکب خطایی می شوند از طرف دانشگاه و.. رصد می شوند و مورد کنترل و بازجویی قرار می گیرند ولی افراد با اخلاق و دانشجوی نماز خوان و مثبت یا دختر با حجاب مورد تشویق قرار نمی گیرند.

موارد ذیل از جمله سایر مصوبات این کارگروه نمازی است:
*بعضا سخت گیری¬های افراد مذهبی غیر معقولانه و غیر منطقی می باشد و باعث طرد مخاطب می شود .
* خیلی از دانشجوها از نظر مذهبی و باور به خدا سر در گم هستند و خیلی از افرادی هم که باور دارند می توانند جذب نماز و آداب و اسرار آن و سایر فعالیت های مذهبی شوند.
* افراد مذهبی دعوت کننده به دین و نماز باید محبوب و مورد تایید جامعه باشند.
*دانشجو با برخورد محبت آمیز و منطقی قابل تغییر می باشد.
* زیر نظر افراد مذهبی برنامه های شاد نیز برای دانشجویان برگزار گردد.
* روحیه افرادی بعنوان دانشجوی نمونه می تواند الگوی سایر دانشجویانی شود که می خواهند در عرصه ی مذهبی فعالیت نمایند و این روحیه تقویت گردد.
* کارگروه نماز خواهران نیز تشکیل گردد.
گروه : امور فرهنگی  |   امتیاز : Article Rating|  
کارگروه دانشجویی نماز دانشگاه اقلید برگزار شد
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: